Predstavenia

4

Silent Rhapsody

Hra o sile prežiť.

1

Eeee...Earthlinks? alebo "Haló, mimozemšťan?"

Rodinná komédia s maskami
o vypočítavosti pozemšťanov.

2

Klauni v pekle

Čo podstúpia klauni, aby zachránili
kamaráta z pekla?

3

Veľkí herci malým deťom I a II

Deti! Viete čo všetko musia vedieť klauni, aby sa zapáčili usporiadateľovi a vyhrali konkurz do cirkusu?

O divadle

História divadla

Divadlo Úsmev vzniklo v roku 1977 ako študentské divadlo pod vedením Aleny a Mariana Michalidesovcov. Neskôr sa stalo poloprofesionálnym divadlom. Materskou scénou divadla Úsmev bolo umelecké a kongresové centrum Istropolis v Bratislave.

1977
Kontemplácia – Studený čas scénická kompozícia z tvorby M. Martinčeka a M. Rúfusa

1978
Zo života zrkadiel – pohybová féria na motívy rozprávky Ľ. Feldeka

1979
Slovo – poetická kompozícia na motívy tvorby M. Váleka

1980
Prvé veci a Láska nastorako – pohybová kompozícia na texty Ľ. Feldeka a M. Ferka

1981
Cisárove nové šaty – divadelná hra na motívy H. Ch. Andersena, s pesničkami.
Texty piesní: J. Čurajová.
Hudba: J. Heger
Choreografia : Z. Hájková.
Scéna a kostýmy: P. Čisárik

Masáž – pohybová improvizácia na motívy na tému: "Cisár je nahý!" v podaní protagonistov – komikov: P. Šustra a M. Bosáka

1982
Zem – guľa – pohybová kreácia s hudbou a pesničkami: P. Kopeiniga a J. Hegera

1983
Krásne hry – scénické obrázky: o čom deti snívajú

Dievčatko so zápalkami – rozprávka na motívy H.Ch. Andersena

1984
Zo života hmyzu – adaptácia hry bratov Čapkovcov
Scéna a kostýmy: P. Čisárik
Hudba: P. Cón

1985
Rómeo a Júlia – adaptácia hry W. Shakespeara
Hudba: P. Cón

1986
Snehulienka a trpaslíci – rozprávková hra
Scéna a kostýmy: P. Čisárik, J. Semianová
Hudba k pesničkám: P. Cón
Texty piesní: I. Hanzlík

1987
Ako som vstúpil do seba – divadelná hra: S. Štepku
Hudba: J. Melkovič
Scéna: A. Votava
Kostýmy: J. Semianová

1988
Malé klauniády – divadelná adaptácia na motívy C. Turbu a J. Mokoša
Hudba: P. Cón
Scéna a kostýmy: A. Votava

To druhé – inscenácia I. Hanzlíka, M. Bosáka

1989
Plagáty – predrevolučná paródia na komerčné myslenie

1990
Popoluška a myšky – rozprávková hra s pesničkami J. Mokoša
Hudba: M. Kaprálik
Texty piesní: A. Bednařík
Choreografia: J. Klimo

Ako som vstúpil do seba – obnovená premiéra, divadelná hra S. Štepku

O troch princeznách a trojhlavom drakovi – rozprávková hra
Kostýmy: Farkašová

1991
Am a Ea – klauniáda B. Polívku
Hudba: J. Bulis
Réžia: P. Scherhaufer, a.h.

Veselica a Karol – dve jednoaktovky S. Mrožeka
Hudba: M. Brezovský

Žeravé železo – štyri frašky H. Sachsa

1992
Pelikáni v pustatine – (Sólo pre dvoch hluchých, Povedz mi o čom snívaš a Pelikáni v pustatine). Tri poviedky V. Krasnogorova
Dramatizácia a réžia: P. Scherhaufer, a.h.

1993
Dorotka – divadelná adaptácia autora....“Čarodejník z krajiny Oz“
Hudba: M. Kaprálik
Scéna a kostýmy: P. Čisárik

1994
Kde bolo, tam bolo – rozprávková hra s pesničkami
Hudba: R. Marko
Texty piesní A. Bednařík

1995
Žirafa alebo tulipán – divadelná kompozícia poviedok M. Macourka

1996
Zo života hmyzu – obnovená premiéra adaptácia hry bratov Čapkovcov

Kresadlo – tvorba a prezentácia medzinárodného divadelného projektu na motívy Rozprávky H. Ch. Andersena (Arhus – Dánsko)

1997
Pirueta – divadelná adaptácia hry P. Vrebosa
Dramatizácia a réžia: P. Scherhaufer, a.h.

1998
Ja aj ja sa narodím – rozprávková hra s pesničkami
Hudba: R. Marko
Texty piesní: A Michalidesová
Scéna a kostýmy: P. Čisárik

1999
O psíčkoch a mačičkách – rozprávková hra s pesničkami
Hudba: S. Michalidesová
Texty piesní: A Michalidesová
Scéna a kostýmy: P. Čisárik

2000
Don Quijote – tvorba, realizácia a prezentácia medzinárodného divadelného projektu na motívy Servantesovho románu (Grenoble - Francúzsko)

Klauniády – divadelné predstavenie pre deti a dospelých
Hudba: S. Michalidesová

2009
Veľkí herci malým deťom – divadelné klauniády s pesničkami sú venované deťom od štyroch rokov. Nadväzujú na úspešný dvojdielny projekt knižiek a dvoch CD pesničiek mladej skladateľky Sisy Michalidesovej Veľkí herci spievajú malým deťom. V projekte sú príbehy rozprávkových a skutočných bytostí, ktoré klauni prežívajú aj riešia svojským spôsobom - cez smiech. Texty, scénická hudba a pesničky vytvárajú možnosti hravého hereckého prejavu, pohybových dejových kreácií, humorných situácií a gagov. Interaktívny charakter projektu zapája deti do deja rozprávok a využíva spev hercov naživo. Vďaka hercom – interpretom pesničiek, Marián Labuda, Robo Roth, Ivo Gogál, Zuzana Krónerová, František Kovár,Oľga Belešová, Helenka Krajčiová, Sisa Michalidesová, Vladko Hanák, Laco Tischler, Roman Gregorička, Alena Michalidesová a ďalším, deti spoznávajú rôzne hudobné žánre, vnímajú hodnoty dobra, krásna a cit pre spravodlivosť.

2010
Pelikáni v pustatine – Tri poviedky V. Krasnogorova
Dramatizácia a réžia: P. Scherhaufer, a.h., A. Michalidesová

Členovia divadla

Prvá generácia:
L. Šašinková, D. Kováčová – Krasulová, O. Hegerová, M. a I. Nikolové, Y. Erdélyiová, J. Heger, I. Hanzlík, M. Bosák, J. Kovačovský, P. Šuster, M. Vanek, T. Rosová, V. Hambálková, Z. Halušťoková, D. Leščenková, I. Adamec, P. Kopeinig, L. Nátherová, T. Greksáková, R. Kocour, E. Sadíleková, R. Kubišová, E. Bosáková, D. Brachna, A. Michalidesová ml., D. Majdová, Z. Kováčová, P.Dittrich, A.Drahovská, E.Hasáková, T. Hasala, I. Liba, Z. Gerdenichová, M. Augustínová, D. Dvorakovičová, J. Vizár a ďalší.

Druhá generácia:
D. Bardúnová, J. Pilka, M. Schmitdová, K. Dubajová, S. Michalidesová, I. Volochová, P. Náther, E. Pulmanová, P. Rovenský, K. Francisci, Z. Boťanská, M. Farkaš, Z. Lauková, M. Vančíková, A. Vančíková, M. Lešková, V. Uherčík, O. Hoffmanová a ďalší.

Tretia generácia:
A. Michalidesova, S. Michalidesova, M. Labuda ml., E. Peťovský, M. Landlova, J. Moravek, L. Tischler, R. Gregoricka, V. Hanák, T. Zárecký.

Konzervatoristi:
M. Labuda ml., E. Peťovský, M. Vítek, M. Kaprálik,A. Zimányiová, H. Krajčiová, P. Valovičová, K. Dubajová, Z. Haasová, K. Turjanová, Z. Norisová, M. Badinková, O. Kovaľ, V. Púčik, M. Oravec, M. Zelmanová, Z. Šebová, K. Greppelová, S. Malá, S. Michalidesová, P. Heriban, P. Millerová, M. Šinková, R. Hudec, P. Plevčík.

Kalendár predstavení

2. október
„Haló mimozemšťan?“
Divadlo v Podpalubí
začiatok 15:30
27. september
Silent rhapsody
DK Pezinok - org. predstavenie
začiatok 10:15
29. júl - 4. august
international mask workshop, by Matteo Destro
Konzervatórium v Bratislave
18.-24. júl
international mask workshop, by Matteo Destro
Konzervatórium v Bratislave
26. jún
VHMD 2
Stará Tura - festival Divé veci
začiatok 18:00
26. jún
VHMD 2
Ivanka pri Dunaji - námestie
začiatok 15:00
25. jún
VHMD 2
Kuchajda
začiatok 16:00
19. jún
„Haló mimozemšťan?“
DK Pezinok - festival Pouličného divadla
začiatok 10:00
9. jún
Silent rhapsody
Staré divadlo Karola Spišáka
začiatok 20:00
30. máj
Silent rhapsody
DK Nivy - org. predstavenie
začiatok 10:00
20. február
VHMD koncert
Bory Mall
začiatok 16:30
15. február
Silent rhapsody
Divadlo Astorka - Bratislava
začiatok 19:00
10. február
Silent rhapsody
DK Dúbravka - organiz. predstavenie
začiatok 11:00
6. december
"Haló mimozemšťan"
Divadlo v podpalubí - Bratislava
začiatok 15:30
29. novembra
"Haló mimozemšťan"
Rača DK
začiatok 16:00
27. novembra
Silent rhapsody
DK Liptovský Mikuláš - Festival PAN
začiatok 9:30
12. novembra
Silent rhapsody
Divadlo Ludus - Festival Puberťák
začiatok 10:00
9. novembra
Silent rhapsody
Divadlo Astorka
začiatok 19:00
22. októbra
Silent rhapsody
Dúbravka DK
začiatok 10:00
18. októbra
"Haló mimozemšťan"
Divadlo v podpalubí - Bratislava
začiatok 15:30
4. októbra
"Klauni v pekle"
Divadlo v podpalubí - Bratislava
12. septembra
"Koncert VHMD"
Banská Štiavnica
9. septembra
VHMD koncert+predstavenie
RTVS - Slov. rozhlas
začiatok 18:00
30. augusta
VHMD 2
Bernolákovo DK
začiatok 17:00
29. augusta
"Haló mimozemšťan?!"
Zálesie festival
začiatok 14:00
27.7. - 7.8.
workshop Mattea Destra
Bratislava
7. júla
VHMD 2
Senica námestie
27. júna
VHMD + koncert
Pezinok námestie
začiatok 13:00
20. júna
VHMD
DK Rača
začiatok 16:00
7. júna
VHMD 1
DK Rača
začiatok 16:00
6. júna
Koncert VHMD
Čunovo
začiatok 15:00
30. mája
"Haló mimozemšťan?!"
Košice, Kulturpark
začiatok 15:30
17. mája
"Haló, mimozemstan?"
Divadlo v podpalubí
začiatok 15:30
11. mája
Dream Rhapsody
DK Rača
19. apríla
"Haló mimozemšťan?!"
Divadlo v podpalubí
začiatok 15:30
16. apríla
Silent Rhapsody
DK Pezinok
začiatok 19:00
15. marca
Klauni v pekle
Divadlo v podpalubí
začiatok 16:30
8. februára
"Haló mimozemšťan?!"
Divadlo v podpalubí
začiatok 15:30
18. januára
Klauni v pekle
DK Pezinok
začiatok 15:00
16. januára
"VHMD II"
Banská Štiavnica
začiatok 15:00
4. decembra
Dream rhapsody
DK Pezinok
začiatok 14:00
29. novembra
"Haló mimozemšťan?!"
UTA Nitra festival P. Scherhaufera
začiatok 17:00
23. novembra
"Klauni v pekle"
DK Ivanka pri Dunaji
začiatok 15:00
9. novembra
"Haló mimozemšťan?!"
Divadlo v podpalubí
začiatok 15:30
27. októbra
Klauni v pekle
DK Pezinok
začiatok 10:00
26. októbra
Klauni v pekle
Divadlo v podpalubí
začiatok 15:30
5. októbra
"Haló mimozemšťan?!"
DK Ivanka pri Dunaji
začiatok 15:00
28. septembra
"Haló mimozemšťan?!"
Divadlo v podpalubí
začiatok 15:30
21. septembra
VHMD II
kaštieľ Oponice pri Nitre
začiatok 15:00
13. septembra
VHMD koncert
námestie B.Štiavnica
začiatok 16:00
13. septembra
VHMD II
námestie B.Štiavnica
začiatok 12:00
13. augusta
"Haló, mimozemšťan?!"
Nádvorie Zichyho paláca
začiatok 21:00
9. augusta
VHMD
čajovňa Avalonross Senica
začiatok 16:00
12. júla
"Haló, mimozemšťan?!"
Trenčín - Pohoda
začiatok 20:00
25. júna
"Haló, mimozemšťan?!"
Martin / Dotyky a spojenia
začiatok 14:00
15. júna
VHMD II.
Bratislava- Hlavné námestie
začiatok 17:00
12. júna
VHMD II.
Bratislava / ZOO
začiatok 16:00
8. júna
VHMD II.
Senec
1. júna
VHMD koncert a klauniáda
Bratislava divadlo Elledanse
12:00 - 12:30 a 13:00 - 13:30
31. mája
VHMD II.
Malacky- letné kúpalisko
začiatok 12:30
25. mája
VHMD II.
Rožňava
11. mája
Klauni v pekle
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
10. mája
VHMD II.
Lučenec / Dom kultúry
4. mája
"Haló, mimozemšťan?!"
Elldanse, Bratislava
začiatok 17.00
27.apríla
VHMD II.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
30.marca
"Haló, mimozemšťan?!"
Elldanse, Bratislava
začiatok 15.00
24.marca
Klauni v pekle
Štúrovo / organiz. predstavenie
začiatok 10:00
23.marca
Klauni v pekle
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
20.februára
"Haló, mimozemšťan?!"
Elldanse, Bratislava
začiatok 20.00
16. februára
Klauni v pekle
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
9. februára
VHMD I.
Martin, DO Strijár
začiatok 16:00
26.januára
Klauni v pekle
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 16.30
9.decembra
"Haló, mimozemšťan?!"
Mestské divadlo Žilina
začiatok 10:30
9.decembra
"Haló, mimozemšťan?!"
Mestské divadlo Žilina
začiatok 19:00
26. novembra
Klauni v pekle
Univ. tvorivý ateliér Nitra
začiatok 19:00
17. novembra
VHMD II.
Čadca
20. októbra
Klauni v pekle
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
11.mája
Klauni v pekle
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
31. augusta
Koncert VHMD
Záleská divadeľná púť
začiatok 18.00
31. augusta
Klauni v pekle
Záleská divadeľná púť
začiatok 16.00
13. júla
Klauni v pekle
Trenčín / festival Pohoda
začiatok 17.00
12. júla
Koncert VHMD
Trenčín / festival Pohoda
začiatok 17.00
29. júna
VHMD II.
Žilina, Mestské divadlo
27. júna
Klauni v pekle
Pezinok, Kultúrne centrum
začiatok 16.00
9. júna
VHMD II.
Helpfest
5. júna
VHMD II.
Žilina, Mestské divadlo
začiatok 9.00
2. júna
Klauni v pekle
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
1. júna
VHMD II.
Šaľa
začiatok 16.00
31. mája
VHMD I.
Vrbové
začiatok 16.00
26. mája
Koncert VHMD
Pezinok, námestie
19. mája
VHMD II.
Lozorno / Dom kultúry
začiatok 16:00
12. mája
Klauni v pekle
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
11. mája
VHMD II.
Dúbravka / Dom kultúry
začiatok 14.30
21. apríla
VHMD I.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
25. marca
Klauni v pekle
Žilina / Mestské divadlo
začiatok 11.00
25. marca
Klauni v pekle
Žilina / Mestské divadlo
začiatok 9.00
24. marca
Klauni v pekle
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
17. marca
Klauni v pekle
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
10. februára
VHMD II.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
27.januára
Klauni v pekle
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 16.30
22.december
Klauni v pekle PREMIÉRA
Pezinok, Kultúrne centrum
začiatok 17.00
8.december
"VHMD I.
Bratislava
začiatok 19:00
8.december
"VHMD II.
Žilina, Mestské divadlo
začiatok 11:00
7.december
"VHMD II.
Žilina, Mestské divadlo
začiatok 11:00, 14.00, 16.00
5.december
"VHMD I.
Bratislava
2.december
"VHMD II.
Žilina, Mestské divadlo
začiatok 15.00, 17.00
21.október
VHMD II.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
1.september
VHMD I.
Zálesie / Záleská divadelná púť
začiatok 16.00
6.júl
Koncert VHMD
Trenčín / festival Pohoda
začiatok 17.00
10.jún
VHMD II.
Bratislava / Nádvorie St. radnice
začiatok 14.00
1.jún
VHMD I.
Bratislava / Eurovea
začiatok 13.00
1.jún
VHMD II.
Bratislava / Eurovea
začiatok 14.00
1.jún
VHMD I.
Vrbové
začiatok 17.00
1.jún
VHMD II.
Vrbové
začiatok 18.00
27.máj
VHMD II.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
20.máj
Benefičný koncert VHMD
Bratislava / Ateliér Babylon
začiatok 15.00
2.máj
VHMD I.
Bratislava / DK Lúky
začiatok 10.00
2.máj
VHMD I.
Bratislava / DK Lúky
začiatok 10.00
15.apríl
VHMD I.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
25. marec
VHMD I.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
25. marec
VHMD I.
DK Most pri Bratislave
začiatok 10.30
12. marec
VHMD I.
DK Piešťany
začiatok 10.30
19. február
VHMD II.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
15. február
VHMD I.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
10. december
VHMD I.
Topoľčany/DK
začiatok 16.00
29.november
PELIKÁNI V PUSTATINE
Divadlo v Podpalubí
začiatok 19.00
13. november
VHMD I.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
10. november
VHMD I.
Rusovce / SĽUK
začiatok 10.00
19. október
VHMD II.
Piešťany / Dom Umenia
začiatok 10.00
16. október
VHMD II.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
24.september
VHMD II.
Divadelná Nitra
3.september
VHMD II.
Zálesie
9. júl
VHMD II.
Trenčín / Bažant Pohoda
5.jún
VHMD II.
Topoľčany
začiatok 16.00
29.máj
VHMD II.
Bratislava / Divadlo v podpalubí
začiatok 15.30
27.máj
VHMD II.
Bratislava / Sľuk
začiatok 10.00
23.máj
PELIKÁNI V PUSTATINE
Divadlo v Podpalubí
začiatok 19.00
22.máj
VHMD I.
Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
17.apríl
VHMD II.
Bratislava / Divadlo v podpalubí
začiatok 15.30
27.marec
VHMD II.
Bratislava / Divadlo v podpalubí
Začiatok 16.00
20.marec
VHMD I.
Bratislava / Divadlo v podpalubí
začiatok 15.30
14.marec
PELIKÁNI V PUSTATINE
DK Pezinok
začiatok 19.00
27.február
VHMD II.
Bratislava / Divadlo v podpalubí
začiatok 15.30
20.február
PELIKÁNI V PUSTATINE
Bratislava / Divadlo v podpalubí
začiatok 19.00
15.február
VHMD II.
Trnava / kino Hviezda
začiatok 11.00
14.február
VHMD II.
Trnava / kino Hviezda
začiatok 9.00
6.február
VHMD II.
Pezinok / DK
začiatok 16.00
24.január
PELIKÁNI V PUSTATINE
Trnava
začiatok 19.00
23.január
VHMD II.
Bratislava / Divadlo v podpalubí
začiatok 15.30
16.január
PELIKÁNI V PUSTATINE
Bratislava / Divadlo v podpalubí
začiatok 19.00
11.december
VHMD II.
Topoľčany/DK
začiatok 14.00
5.december
PELIKÁNI V PUSTATINE
Nitra / ŠD UKF
začiatok 19.00
4.december
VHMD I.
Trnava DK
začiatok 10.00
3.december
VHMD II.
Trnava DK
začiatok 17.30
2.december
VHMD II.
Nitra / ŠD UKF
začiatok 17.00
28.november
PELIKÁNI V PUSTATINE
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
26.november
VHMD II.
L.Mikuláš DK/ Pan 2010
začiatok 9:00
21.november
VHMD II.
Bratislava / Divadlo v podpalubí
začiatok 15.30
15.november
PELIKÁNI V PUSTATINE
PREMIÉRA, Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 19.00
3. október
VHMD II.
PREMIÉRA, Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
25.september
VHMD I.
Divadelna Nitra - namestie
začiatok 16.00
10. júl
VHMD I.
Trenčín / Bažant Pohoda
začiatok 14.00
28. jún
VHMD I.
Trnava, námestie
začiatok 16.00
20. jún
VHMD I.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
1. jún
VHMD I.
Martin, námestie
29. máj
VHMD I.
Humenné
23. máj
VHMD I.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
16. máj
VHMD I.
Pezinok / DK
25. apríl
VHMD I.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
25. apríl
VHMD I.
Bratislava / MSDPOH
začiatok 13.00
28. marec
VHMD I.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
17. marec
VHMD I.
Nitra / ŠD UKF
15. marec
VHMD I.
Poprad / DK
začiatok 9.00
14. marec
VHMD I.
Poprad / DK
začiatok 10.00
14. február
VHMD I.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
5. február
VHMD I.
Bratislava / Ples
10. február
VHMD I.
Bratislava / Divadlo v Podpalubí
začiatok 15.30
17. a 18. júla
VHMD I.
Trenčín / Bažant Pohoda
27. jún
VHMD I.
Martin / námestie

Kontakt


manager:
SISA MICHALIDESOVÁ

tel:
+421 907 282 364

email:
sisa.michalidesova@gmail.com