image

Samuel Hošek

Samuel Hošek (*1991, Bratislava) je spevák, výtvarník, herec a tanečník. V roku 2013 sa stal absolventom divadelnej fakulty VŠMU (Bc. v odbore Bábkoherectvo). Tvorba je preňho miesto-únik z reality, v ktorej však reflektuje skutočnú realitu, a ukrýva ju do hravých, na prvý pohľad možno nezmyselných dadaistických hračkoidných hlavolamov. Vo svojej tvorbe bojuje proti stereotypu a nude. V blízkej budúcnosti plánuje vydať knihu s vlastnou poéziou obohatenou o výtvarné a hudobné prvky.

Vo svojich šestnástich rokoch získal štipendium na jednej z TOP 50 súkromných stredných škôl v USA. Počas tohto pobytu v zahraničí získal Samuel viacero ocenení, či už v hudobných alebo výtvarných súťažiach Art Xavier High School 2007/08 za najlepšieho študenta a za svoj výtvarný prínos, Xavier Talent Show 2008 za najlepší spevácky výkon. 2008 Fox Valley Area High School Exhibition celoštátna súťaž v kategórii 2D kresba. V speváckej súťaži Solo/Ensamble vyhral I. miesto až v troch kategóriách.

Popri aktívnej výtvarnej činnosti si našiel čas rozvíjať svoj talent v gospelovom zbore a taktiež v komparze známeho muzikálu High School Musical Broadway Tour. Po návrate domov nadviazal aktívnu spoluprácu s tanečnou skupinou RDS COMPANY a v rokoch 2010-2013 účinkoval taktiež v divadelných inscenáciách Slovenského národného divadla. V apríli 2013 úspešne reprezentoval našu krajinu v celoeurópskej jazzovej súťaži RIGA JAZZ STAGE 2013, ktorá sa konala v Lotyšsku. Je víťazom celo-Slovenskej súťaže: "Nové Tváre Jazzu 2013" za inovatívny prístup k tradičnej jazzovej hudbe. V októbri 2013 bol súčasťou výstavy: "Salón mladých umelcov" v AUDI EXCLUSIVE GALLERY. V decembri 2013 premiéroval originálne predstavenie v maskách pod vedením talianskeho režiséra Mattea Destra v divadle elledanse inscenáciu: "Eee Earthlinks Haló mimozemšťan" a je súčasťou tanečno-hudobného predstavenia Fusion v rovnomenom divadle. Ako hosť v projekte "Veľkí herci malým deťom" absolvoval niekoľko festival, medzi nimi aj najväčší letný festival Pohoda. V speváckej súťaži Solo/Ensamble vyhral I. miesto až v troch kategóriách.

Samuel Hošek je stálym hosťujúcim spevákom vo formácii SWING SOCIETY ORCHESTRA a pravidelne účinkuje v projekte Noc s ikonami džezu/ Džez v príbehoch spolu s Adrienou Bartošovou, Petrom Lipom a ďalšími. V novembri 2013 vystupoval na najväščom slovenskom jazzovom fetsivale "Bratislavské Jazzové Dni" s formáciou Hangsome. Vo februári 2014 sa podielal hudobne, ilustračne a graficky na albume skladateľky, hudobníčky a herečky Sisy Michalidesovej. 2008 Fox Valley Area High School Exhibition celoštátna súťaž v kategórii 2D kresba V speváckej súťaži Solo/Ensamble vyhral I. miesto až v troch kategóriách.