image

Sisa Michalidesová

Narodená 1983 v Bratislave, študovala na Konzervatóriu v Bratislave herectvo, flautu, špeciálnu kompozíciu.

Ako herečka:
od detského veku je členkou divadla Úsmev.
Hrala v detských predstaveniach v réžii Aleny Michalidesovej - Snehulienka a trpaslíci, Dorotka v krajine zázrakov, Ja aj ja sa narodím, Popoluška a myšky, Kde bolo, tam bolo.., O psíčkoch a mačičkách.
V predstaveniach pre dospelých v réžii Petra Scherhaufera - Pelikáni v pustatine a Pirueta, v réžii Aleny Michalidesovej - Zo života hmyzu a v réžii Patrika Lančariča v hre Funebrák.
Momentálne predstavenia - klauniády Veľkí herci malým deťom I, II , Klauni v pekle v réžii Patrika Lančariča a "Eee...earthlinks" alebo "Haló mimozemsšťan!?" v režii talianského režiséra Mattea Destra.
Filmová spolupráca - Sisa a Sivý holub (autobiografický dokument), reklamy a seriál Ružová záhrada.

Napísala knihu Sisa a Sivý holub.

Ako hudobníčka:
účinkovala v skupinách - 3 plus 1, Zimní kúzelníci (BJD 2010), Juraj Griglák and band, Remedios (BJD 2005), Richard Müller, Exfónia, Chill pill – Andrej Šeban, Zuzana Suchánková band, Sisa´s food (BJD 2003), Take one, Szidi Tobias band, Expresie.
Spolupracovala s Benitom Gonzalezom, Oskarom Rózsom, Matúšom Jakabčicom, Ivetou Bartošovou, Lacom Keratom, Petrom Slivkom, Ľuborom Priehradníkom, Robom Opatovským, Jiřím Stivínom, so skupinami Mango Molas a El Gaucho, Adrienou Bartošovou. Nahrávala hudbu k filmu Slnečný štát s Vladom Godárom. Účinkovala na mnohých jazzových slovenských aj medzinárodných festivaloch.

Ako skladateľka:
Skomponovala hudbu k filmom Zima kúzelníkov (STV), Sisa a Sivý holub (autobiografický dokument), Malé oslavy (kinofilm), Leto (VŠMU). Scénickú hudbu k inscenáciám Malé manželské zločiny (divadlo L+S), Partybreakers (SND), Deus ex machina (divadlo Mimo) a O psíčkoch a mačičkách(divadlo Úsmev), Červená princezná (Astorka), Trzy Swinky (Teatr im. H. Ch. Andersena, Lublin), Niečo málo o ženách (Prešporské divadlo), Fantázia (Ludus), Zimná rozprávka (Nová scéna). Je autorkou hudby k detskému projektu Veľkí herci malým deťom, 3 plus 1( jazz-fussion), Zimní kúzelníci.(autorská filmová a scénická hudba) a Zimná rozprávka.Spolupracovala na hudbe k hre Vykúpenie (SND).
Venuje sa komponovaniu hudby k reklamným spotom, zvučkám v rádiu a hudobnej produkcii k televíznym seriálom.

Diskografia:
Čisté tvary: Meskalin, Katka Barancová a mimicry: Balzam, Aurelius Quintet: Koledy v modrom, Robo Opatovský: Swing & Latin, Robert Opatovský: Vianočný album,3 plus 1, Chillpill, Veľkí herci malým deťom I.,II.III, Remedios: Cardamon, Maroš Kramár: Lážo plážo, Karol Csino: Nezvestný, Ľuboš Šrámek: Abstructures, Adriena Bartošová: Trojlístok, Sisa Michalidesová: Zimní kúzelníci, Zimná rozprávka, Sisa Sivý holub, Expresie.